2012-04-16

Pyrkon 2012 przeszedł do historii

yellow

W sobotę 24.03 o godzinie 11.00 w Sali Literackiej 1 przy pełnej widowni odbyła się prelekcja pt. "Najwięksi ateiści starożytności".

 
Jarek Błotny: Starałem się odpowiedzieć na pytania: Czy antyczne religie pozostawiały miejsce dla bezbożników oraz czy rozwój antycznej nauki nieuchronnie prowadził do niewiary w istnienie bogów? Wszystko w związku z "Oium ludu rzymskiego" mojego autorstwa oraz prowadzonym przeze mnie researchem odnośnie kontynuacji tego cyklu. Mam wrażenie, że słuchacze wyszli z prelekcji ustaysfakcjonowani tym, co usłyszeli i zobaczyli.

 
O godzinie 12.00 w Auli 2 odbył się panel dyskusyjny pt. "Seks w imię religii". W dyskusji udział wzięli: Jarosław Błotny, Dariusz Domagalski i Piotr Olszówka. Panel prowadziła Ewa "Serenity" Iwaniec.

Zamiast komentarza:

(...) Następna prelekcja zawierała w tytule magiczne słowo, pobudzające i przyciągające tłumy nawet z najodleglejszych zakątków pyrkonowych budynków. Tym magicznych hasłem był seks, a konkretnie Seks w imię religii, który poprowadziła Ewa Serenity Iwaniec. W panelu dyskusyjnym wzięli udział Jarosław Błotny, Dariusz Domagalski oraz Piotr Olszówka. Ciężko jest przytoczyć całą rozmowę, która opierała się na problematyce postrzegania ludzkiej seksualności na przestrzeni wieków w różnych religiach, jednak mogę to spuentować w jednym zdaniu ? kto nie był, niech żałuje! (...)

Patrycja "Pattyczak" Wołyńczuk - Efantastyka.pl

 

Fotorelacja z panelu dyskusyjnego (zdj. Anna Tess Gołębiowska) :

Pyrkon 2012 przeszedł do historiiPyrkon 2012 przeszedł do historiiPyrkon 2012 przeszedł do historiiPyrkon 2012 przeszedł do historiiPyrkon 2012 przeszedł do historiiPyrkon 2012 przeszedł do historiiPyrkon 2012 przeszedł do historii

Wróć